شرکت پیشرو صنعت آرشیت

پاسخگویی به سؤالات متداول درباره تسمه

با توجه به موضوعاتی که ذهن مشتریان را درگیر می‌کند؛ تصمیم گرفتیم صفحه ایی را برای پاسخگویی به سؤالات رایج افراد مختلف بپردازیم. علاوه بر کسانی که قصد خرید و فروش نوارهای نقاله‌یا انتقال نیرو را دارند؛ افراد بسیاری به دنبال آشنایی با این وسایل هستند؛ بنابراین سعی کردیم به برخی از رایج‌ترین سؤالات درباره یکی از پرکاربردترین وسایل صنعتی پاسخ دهیم. اگر قصد خرید هر کدام از انواع نوارهای صنعتی را دارید و با خواندن این مقاله به پاسخ سؤال خود نرسیدید، با ما تماس بگیرید. مشاورین فروش فروشگاه تسمه پیشرو صنعت، شما را برای خرید و یا آشنا شدن با مشخصات نوار نقاله راهنمایی می‌کنند.

تسمه صنعتی چیست؟

تسمه صنعتی ( به انگلیسی Industrial belt) یک نوار حلقه‌ای منعطف می‌باشد. به‌طورکلی این نوارهای منعطف از جنس پلاستیک‌های مقاوم ( کانوایر)، پی‌وی‌سی (پلی وینیل کلرید) و یا پی یو ( پلی اورتان) هستند. این نوارهای منعطف یا به صورت نوار نقاله برای حمل و نقل اشیا و یا به صورت انتقال نیرو برای انتقال قدرت موتور به دیگر اجزا هستند. به صورت کلی نوار نقاله های صنعتی برای انتقال اشیا و یا نیرو از عضوی به عضو دیگر به کار می‌روند. کارخانه‌ها، صنایع و لوازم صنعتی بسیاری، مثل لوازم صنعتی خانگی، از این حلقه‌های منعطف استفاده می‌کنند. فروشگاه تسمه پیشرو صنعت، ارائه کننده انواع بسیاری نوار نقاله‌ یا انتقال نیرو با کیفیت بالا و قیمت مناسب می‌باشد.

مشخصات تسمه صنعتی با کیفیت چیست؟

کیفیت تسمه یکی از مهم‌ترین اصول برای در خرید است که خریداران بسیاری را نگران می‌کند. چراکه تشخیص یک نوار نقاله با کیفیت از یک نوار صنعتی بی کیفیت بسیار سخت می‌باشد. به‌طوری که حتی بسیاری از فروشندگان آن نمی‌توانند انواع با کیفیت را از انواع بی کیفیت آن تشخیص دهند. بدین صورت بر اساس آزمون و خطا و استفاده بسیار از شرکت‌های مختلف تولیدکننده ، می‌توان به شناخت قابل قبولی از نوار‌های ساخته‌شده‌ی هر برند رسید. به صورت کلی کیفیت نوار نقاله‌ها نه تنها بر اساس ظاهر آن، بلکه بر اساس کیفیت مراحل ساخت آن تعیین می‌شوند؛ بنابراین برای خرید یک نوار با کیفیت حتی‌الامکان باید به موارد زیر توجه داشت:

انواع تسمه صنعتی در فروشگاه تسمه پیشرو صنعت

همان‌طور که در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم، نوارهای صنعتی به دو نوع نوار نقاله و انتقال نیرو تقسیم می‌شوند. نقاله‌ها برای حمل و انتقال اشیا به کار رفته و نوارهای انتقال نیرو برای انتقال قدرت به کار می‌روند. حال به بررسی انواع نقاله، انتقال نیرو و دیگر نوع آن می‌پردازیم. فروشگاه تسمه پیشرو صنعت از اولین ارائه کننده‌های نقاله و انتقال نیرو در ایران می‌باشد.

انواع نوار نقاله

انتقال نیرو

تسمه برزنتی / الواتوری و دیگر انواع فلت بلت ها (Flat belt) که برای انتقال قدرت از موتور یا بخش‌های مهم دستگاه به دیگر بخش‌ها استفاده شوند را می‌توان از انواع انتقال نیرو دانست. از دیگر انواع نوار صنعتی می‌توان به تسمه تایمینگ ( کاربرد بالا)، نقاله تردمیل، انواع پلی کرد و پلی اورتان

شرکت‌های تولیدکننده تسمه کدام ها هستند؟

شرکت‌های بسیاری در داخل و خارج از ایران به تولید و فروش نوارهای صنعتی مشغول هستند. به عنوان مثال از شرکت‌های تولیدکننده نوار در ایران می‌توان به شرکت دنا و همچنین شرکت سهند اشاره کرد. از دیگر شرکت‌های تولیدکننده که در تولید و صادر نوار نقاله به سراسر دنیا پیشرو هستند می‌توان به برندهای اپتی بلت، هابازیت، نیتا و برند چیورینو اشاره کرد. این روزها به توجه به شرایط تحریم‌ها، واردات نقاله از برندهای غربی به سادگی امکان پذیر نیست؛ بنابراین بیشترین نوارهایی که در بزار وجود درد مربوط به کشورها هند و چین می‌باشد. فروشگاه تسمه پیشرو صنعت، نقاله‌های باکیفیت مناسب و قابل قبول را از شرکت‌های تولیدکننده چین و هند وارد کرده و باقیمت‌های مناسب به مشتریان عرضه می‌کند.

چه زمانی باید تسمه را تعویض کرد؟

تسمه صنعتی یکی از وسایل مهم مصرفی در صنایع مختلف به شمار می رود. یکی از مهم‌ترین مواردی که در مورد نوار‌ها باید در نظر داشت، تعویض به موقع و در زمان مناسب است. به‌طور مثال نقاله‌های تردمیل باید به‌طور مرتب و هر دو سال یک بار تعویض شود. تعویض نوارهای صنایع و کارخانه‌ها نیز باید در زمان مناسب و پیش از آنکه خسارات سنگینی به دستگاه‌های صنعتی وارد کند، انجام شود؛ بنابراین به‌طور مرتب و دقیق سلامت نقاله‌ها و روند کارکرد آن را چک کنید. برای مشاوره خرید و تعویض نقاله با یک نوار نقاله‌ی مناسب، با مشاورین فروش فروشگاه تسمه پیشرو صنعت تماس بگیرید.

آیا می‌توان از تسمه دست دوم استفاده کرد؟

بعضی از صاحبان صنایع و خریداران تسمه هستند که به دنبال خرید نوار  دست دوم هستند. ما حقیقت این ست که هرچند کارکرد دستگاه شما سبک باشد، فروشگاه تسمه پیشرو صنعت خرید نوار نقاله دسته دوم را به شما توصیه نمی‌کند. چراکه برخلاف هزینه ایی که برای خرید این نوار نقاله می‌پردازید کارایی بالایی را دریافت نخواهید کرد. به‌علاوه نوار نقاله دسته دوم می‌تواند خسارت بسیاری را به دستگاه شما وارد کند؛ بنابراین شما مجبور خواهید شد هزینه‌ی بسیار بالاتری را برای تعمیر دستگاه و همچنین خرید نوار نقاله نو بپردازید. به‌طور معمول تنها کاربری نوار نقاله‌های دست دوم و سایر کانوایرها پودر شدن و بازگشت به صنعت لاستیک سازی است.

قیمت تسمه در فروشگاه تسمه پیشرو صنعت چگونه محاسبه می‌شود؟

تمامی مشخصات اعم از طول، عرض و ضخامت و برند تولیدکننده بر قیمت نوار تأثیر گذار هستند؛ اما برای آنکه بتوانید قیمت مورد نظر خود را برآورد کنید، می‌توانید با ارائه‌ی طول و عرض درخواستی به مشاورین فروشگاه تسمه پیشرو صنعت، از قیمت نوار نقاله آگاه شوید. به عنوان مثال در ادامه قیمت برخی از نوار نقاله‌ها را آورده‌ایم.

خرید و فروش تسمه از فروشگاه پیشرو صنعت به چه صورت می‌باشد؟

خرید و فروش نوار نقاله برای تمامی مشتریان و خریداران از فروشگاه تسمه پیشرو صنعت به صورت حضوری و نیز غیرحضوری میسر است؛ بنابراین در هرکجای ایران و حتی شهرهای بزرگ صنعتی مثل اصفهان، تبریز، کرمان، رفسنجان و سایر شهرستان‌ها که باشید؛ می‌توانید برای خرید تسمهو اطلاع از قیمت تسمه از طریق تماس تلفنی اقدام کنید. فروش و ارسال به سراسر ایران میسر می‌باشد. تنها کافی است با شماره‌های موجود تماس بگیرید.