شنبه _پنج شنبه 10:00_18:00
 مرکز خرید و فروش تسمه تخت در تهران

مرکز خرید و فروش تسمه تخت در تهران

تسمه انتقال نیرو چیست؟

از مهم‌ترین انواع تسمه، تسمه انتقال نیرو یا تسمه تخت است. تسمه‌های انتقال نیرو دارای یک روکش پلاستیکی و یک‌لایه پلی‌امید یا پلی‌استر هستند و که خاصیت کشش اندک و سرعت و قدرت بالایی دارند. به‌طورکلی تسمه‌های انتقال نیرو، بر اساس جنس لایه‎‌ (پلی‌امید یا پلی‌استر) به سه دسته تقسیم می‌شوند؛

  • دسته‌ی اول: تسمه انتقال نیرو با لایه پلی‌امید که برای موقعیت‌هایی که نیازمند قدرت بالایی است، استفاده می‌شود.
  • دسته ی دوم: تسمه انتقال نیرو با لایه پلی‌استر، برای هنگامی‎که نیازمند سرعت بیشتری در کار هستید از این تسمه استفاده می‌شود.
  • دسته‌ی سوم: تسمه انتقال نیرو با لایه پلی‌امید و نخ پلی‌استر، از این تسمه برای موقعیت‌هایی که هم‌زمان نیازمند قدرت و سرعت بالایی است، استفاده می‌شود.

وظیفه تسمه تخت

تسمه‌ تخت وظیفه انتقال دادن نیروی موتور یا گشتاور از قسمتی  به قسمت دیگر دستگاه رادارند. کار این تسمه به این صورت است که این انتقال نیرو چرخ‌دنده، غلتک یا فولی دومی به حرکت درآمده و یا باعث درگیری آن قسمت با قطعات دیگر می‌شود. این تسمه‌ها برخلاف تسمه‌های نقاله دارای عرض کمتر می‌باشد. این تسمه در دستگاه‌های کوچک و بزرگ کاربرد دارد و طول تسمه‌ها برای استفاده در کاربردهای مختلف بستگی به کاربرد آن کار یا صنعت دارد.

وظیفه تسمه انتقال نیرو
وظیفه تسمه انتقال نیرو

تسمه تخت در چه صنایعی کاربرد دارد؟

تسمه تخت در صنایع مختلفی که نیازمند سرعت و قدرت بالایی در کار هستند استفاده می‌شود. از این قبیل صنایع می‌توان به صنایع زیر اشاره نمود؛ صنعت نساجی، کاشی سازی، چاپ و بسته‌بندی، قالب‌سازی، قالب‌سازی در صنعت کفش، کارخانه‌های سنگ، گرانیت، صنایع روغن و پتروشیمی، در صنایع ریسندگی و بافندگی و… از تسمه انتقال نیرو در ساختار خودرو و ماشین‌ها نیز برای بالانس و متعادل کردن چرخ های خودرو نیز استفاده می‌شود. از تسمه انتقال نیرو همچنین در صنعت کاغذسازی، چوب و نئوپان نیز استفاده می‌شود.

تسمه کششی چیست؟

یکی از انواع تسمه تخت، تسمه کششی است که فرم و انعطاف‌پذیری منحصربه‌فردی داشته و کشش آن نسبت به سایر تسمه‌های انتقال نیرو بیشتر است.

مرکز خریدوفروش انواع تسمه وارداتی در تهران

فروشگاه تسمه پیشرو صنعت با سال‌ها سابقه، یکی از مراکز فعال واردات تسمه (انواع تسمه تخت، تسمه‌های انتقال نیرو ، تخت پلی‌امید و همچنین پلی‌استر و انواع تسمه نوار نقاله) در پایتخت کشور است.

شرکت‌های مبدأ واردات تسمه تخت

گروه بازرگانی تسمه پیشرو صنعت از شرکت‌های تولیدکننده‌ی بسیاری در سراسر دنیا، تسمه‌های باکیفیت را وارد کشور کرده و باقیمت مناسب به مشتریان خود عرضه می‌کند.

از میان این شرکت‌ها می‌توان به کمپانی‌های زیر اشاره داشت:

  • کمپانی Ziglong آلمان
  • کمپانی Nitta ژاپن
  • کمپانی Habasit and Rapplon سوئیس
  • کمپانی Charlws walker انگلستان

در صورت نیاز شما به انواع تسمه‌ها و سفارش آن، شرکت پیشرو صنعت قادر به واردکردن از شرکت‌های خارج از کشور است.

fa_IR