جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تسمه نقاله مواد غذایی

فهرست مطالب

تسمه نقاله یکی از مهمترین بخش‌های خط تولید و بسته‌بندی مواد غذایی است که نقش اساسی در انتقال محصولات از یک مرحله به مرحله بعدی را برعهده دارد. استفاده از تسمه‌ مواد غذایی با کیفیت و مرغوب برای حمل محصولات غذایی بسیار حائز اهمیت است تا از آلودگی و آسیب‌رسانی به مواد غذایی جلوگیری شود. در این مقاله به بررسی انواع تسمه‌های نقاله مورد استفاده در صنایع غذایی، ویژگی‌های آنها و نکاتی در انتخاب، نصب و نگهداری تسمه‌های نقاله می‌پردازیم تا بتوان بهترین تسمه مناسب با نوع محصول و خط تولید را انتخاب نمود.

تسمه نقاله مواد غذایی چیست؟

تسمه مواد غذایی یا تسمه نقاله صنایع غذایی مجموعه ای از تسمه نوار نقاله‌هایی است که در صنایع و کارخانه‌های مواد غذایی به کار گرفته می‌شوند. صنایع غذایی و کارخانه‌های تولید مواد غذایی و همچنین مواد بهداشتی ( متریال و مواد آزمایشگاهی) نیازمند رعایت نکات و اصول بهداشتی در تولید و جابه‌جایی مواد هستند؛ بنابراین در این کارخانه‌ها نمی‌توان از انواع رایج و معمول تسمه‌ نوار نقاله برای انتقال و جابه‌جایی مواد استفاده کرد.

در این راستا کارخانه‌های تولید تسمه‌های صنعتی، نوار نقاله‌هایی مخصوص محیط بهداشتی و صنایع غذایی تولید کردند که تسمه مواد غذایی نامیده می‌شوند. تفاوت عمده‌ی نقاله‌های مواد غذایی با دیگر تسمه‌های نوار نقاله در جنس آن‌هاست.

جنس تسمه نقاله مواد غذایی

متریال به‌کاررفته در تولید تسمه‌های نقاله مواد غذایی حاوی مواد آنتی باکتریال و متناسب با محیط‌های بهداشتی می‌باشد. به عبارتی جنس نوار نقاله مواد غذایی از مواد PVC می‌باشد. به‌طورکلی نقاله‌های مواد غذایی به عنوان تسمه PVC نیز شناخته می‌شوند. PVC یا پلی وینیل کلراید یکی از ترموپلاستیک های پر مصرف در صنعت امروزه می‌باشد که جایگزین بسیاری از مواد ساختمانی و ماده های ساختاری در بخش‌های بسیاری شده است.

از تسمه‌های PVC علاوه بر صنایع غذایی در صنایع بسیار دیگری نیز کاربرد داشته و تنها مختص به صنایع غذایی نمی‌باشد.

کارایی و کیفیت نوار نقاله صنایع غذایی

کیفیت نوار نقاله مواد غذایی یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید در انتخاب این تسمه‌ها برای صنایع مختلف و مخصوصاً صنایع غذایی مورد توجه قرار داشت. کیفیت نقاله‌های مواد غذایی به کیفیت مراحل تولید تسمه و همچنین متریال به‌کاررفته در ساختار تسمه بستگی دارد. کمپانی‌های بسیاری در تولید تسمه‌های PVC و نقاله‌های مواد غذایی باکیفیت‌های متفاوت مشغول به کار هستند.

در خرید تسمه نقاله برای صنایع غذایی، آنتی باکتریال بودن تسمه نقاله از سایر معیارهای کیفی مهم‌تر می‌باشد. چرا که دلیل انتخاب تسمه پی‌وی‌سی برای این صنایع، رعایت نکات بهداشتی می‌باشد.

مرکز فروش انواع تسمه‌های صنعتی با بهترین قیمت
خرید تسمه PVC در تهران
خرید انواع تسمه نوار نقاله پی وی سی در تهران بصورت حضوری و اینترنتی با ارسال به سراسر کشور. برای استعلام قیمت تسمه PVC و مشاوره رایگان
تلفن‌های تماس

فروشگاه:02133957216-02133957217

مشخصات نوار نقاله صنایع غذایی

مشخصات عمده‌ی بسیاری نظیر ( سایز تسمه، قیمت تسمه، کشور مبدأ و برند تسمه) در خرید انواع تسمه‌ صنعتی مهم هستند؛ اما در خرید نقاله‌های مواد غذایی، مشخصات نوار نقاله صتایع غذایی مخصوصی وجود دارد:

 • ضد استاتیک بودن نقاله مواد غذایی
 • غیرقابل نفوذ بودن در برابر حلال‌های شیمیایی
 • مقاوم در برابر اسید و بازها
 • مقاوم در برابر روغن‌ها
 • آنتی باکتریال

انواع تسمه نقاله مواد غذایی

نوار نقاله صنایع غذایی

انواع نوا نقاله صنایع غذایی شامل نقاله مواد غذایی آج‌دار و نقاله مواد غذایی ساده هستند. از انواع مختلف نقاله‌های غذایی در صنایع بسیاری استفاده می‌شوند. در مواردی می‌توان نقاله‌های مواد غذایی ساده را به نقاله مواد غذایی آج‌دار تبدیل کرد.

تسمه‌های نقاله در صنایع مواد غذایی برای انتقال و جابجایی مواد مختلف از جمله مواد خام، فرآورده‌ها، بسته‌بندی‌ها و غیره، استفاده می‌شوند. انواع تسمه نقاله‌هایی که در این صنعت کاربرد دارند عبارتند از:

تسمه نقاله PVC صنایع غذایی

تسمه‌های PVC معمولاً ارزان قیمت بوده و از مقبولیت بالایی برخوردارند. این تسمه‌ها انعطاف‌پذیری مناسبی داشته و در برابر روغن و چربی مقاوم هستند. بنابراین برای انتقال انواع مواد غذایی چرب و روغنی مانند گوشت، ماهی، تن ماهی و محصولات لبنی کاربرد دارند. البته مقاومت حرارتی پایینی دارند.

تسمه مواد غذایی PU

تسمه‌های PU به دلیل مقاومت بالا در برابر سایش و خراش، همچنین خاصیت ضدباکتریایی، گزینه مناسبی برای انتقال انواع مواد غذایی هستند. از این تسمه‌ها می‌توان در خطوط تولید محصولاتی مانند گوشت، مرغ، ماهی، تخم‌مرغ و لبنیات استفاده کرد.

تسمه نقاله گریپ در صنایع غذایی

تسمه نقاله گریپ دارای سطحی شیاردار و برجسته است که باعث افزایش چسبندگی و اصطکاک تسمه با محصول می‌شود. به همین دلیل برای حمل موادی که احتمال لغزش و سر خوردن آن‌ها وجود دارد، مانند شیرینی‌جات، شکلات، بستنی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تسمه تایمینگ

تسمه‌های تایمینگ دارای دندانه‌هایی به فواصل مشخص هستند که برای کنترل سرعت حرکت محصولات به کار می‌روند. در صنایع غذایی برای تنظیم سرعت و فاصله منظم محصولات روی خط تولید مفیدند.

تسمه دورو پلی استر

این تسمه‌ها هم از جنس پلی‌استر بوده و هر دو روی آن‌ها قابل استفاده است. بنابراین عمر مفید بیشتری دارند. برای انتقال انواع مواد غذایی خشک مانند آجیل، برنج، نان و … مناسب هستند.

تسمه مدولار پلاستیکی

 تسمه مدولار پلاستیکی مواد غذایی

تسمه مدولار پلاستیکی امکان تغییر عرض و طول برحسب نیاز را دارد. بنابراین برای خطوط تولیدی که نیاز به تغییرات در عرض یا طول تسمه دارند، کاربرد دارد. می‌توان آن‌ها را با سیستم‌های انتقال مواد غذایی متنوعی سازگار کرد.

کاربرد نوار نقاله مواد غذایی در صنایع

 • تسمه نوار نقاله مواد غذایی در صنایع تولید مواد غذایی کنسرو
 • کارخانه‌های تولید فراورده‌های گوشتی
 • کارخانه تولید فراورده‌های دریایی
 • کارخانه‌هایی بسته‌بندی مواد غذایی
 • کارخانه‌های تولید مواد خوراکی و تنقلات
 • آزمایشگاه‌ها
 • کارخانه‌های تولید آرد
 • کارخانه‌های تولید مواد لبنی

تعویض نوار نقاله مواد غذایی

تسمه‌های صنعتی از جمله مهم‌ترین مواد مصرفی در صنایع مختلف می‌باشند که باید توجه بسیاری در استفاده و تعویض آن داشت. چرا که جریان کار دستگاه‌های صنعتی مستقیماً در تماس با تسمه‌های صنعتی می‌باشد؛ بنابراین توجه به طول عمر تسمه و تعویض تسمه نقاله صنایع غذایی در زمان مناسب از موارد بسیار مهم به شمار می‌رود. تعویض تسمه را باید پیش از فرسوده شدن آن و آسیب به دستگاه‌های صنعتی انجام داد.

آپارات تسمه نقاله مواد غذایی

آپارات تسمه نقاله مواد غذایی اغلب به‌صورت گرم می‌باشد. امروزه در آپارات تسمه‌های PVC و نقاله مواد غذایی از دستگاه‌های پانچ در محل اتصال دو سر تسمه استفاده می‌شود؛ بنابراین دیگر نیازی به استفاده از چسب و سنگ‌زنی ( روش‌های سنتی) نمی‌باشد. فروشگاه تسمه پیشرو صنعت، علاوه بر خرید و فروش انواع تسمه صنعتی و لوازم جانبی تسمه دارای افراد متخصص و ماهر درزمینهٔ ی آپارات انواع تسمه می‌باشد.

در بازرگانی تسمه پیشرو صنعت تمامی مراحل آپارات تسمه به‌وسیله‌ی افراد ماهر انجام می‌پذیرد. لازم به ذکر است آپارات تسمه یکی از مهم‌ترین موارد در فروش و آماده‌سازی تسمه می‌باشد.

قیمت نوار نقاله مواد غذایی

قیمت نوار نقاله مواد غذایی

با اختراع و تولید تسمه‌های صنعتی یا همان تسمه‌های پلاستیکی، جایگزین مناسبی برای چرخ‌دنده‌ها و وسایل سنگین در حمل و نقل‌ها به وجود آمد. این تسمه‌ها ازلحاظ کارایی و قیمت بسیار مناسب و به‌صرفه هستند. قیمت تسمه نقاله مواد غذایی نیز نسبت به کارایی بالای آن مقرون‌به‌صرفه می‌باشد. برای اطلاع از مشخصات و قیمت نقاله مواد غذایی، با ما تماس بگیرید. فروشگاه تسمه پیشرو صنعت عرضه‌کننده انواع تسمه صنعتی، تسمه نوار نقاله و نقاله‌های مواد غذایی باکیفیت بالا و قیمت مناسب به سراسر کشور می‌باشد.

خرید و فروش تسمه نوار نقاله مواد غذایی

تجربه در انتخاب محصول و عرضه و فروش آن یکی از مهم‌ترین موارد در هر زمینه ایی برای فروش محصولات می‌باشد. فروشگاه تسمه پیشرو صنعت یکی از باتجربه‌ترین فروشگاه‌های باسابقه درزمینهٔ ی خرید و فروش تسمه‌های صنعتی می‌باشد. در هرکجای ایران که باشید، می‌توانید از طریق شماره‌های تماس با ما در ارتباط باشید و نسبت به خرید انواع تسمه اقدام کنید.

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Pinterest
جستجو
مقالات جدید
تعویض تسمه نقاله
زمان تعویض تسمه نقاله

تسمه‌های نقاله یکی از اجزای حیاتی خطوط تولید در صنایع مختلف هستند که به جابجایی

مقایسه چسب Sc2000 و Sc4000
تفاوت چسب SC2000 و SC4000

تسمه نقاله‌ها نقش حیاتی در صنایع مختلف ایفا می‌کنند و وظیفه انتقال مواد و محصولات

آپارات تسمه‌های صنعتی

ارائه خدمات خدمات برش و اتصال تسمه به روش‌های گرم و سرد توسط کارشناسان مجرب پیشرو صنعت

ثبت سفارش آنلاین
کارشناسان ما برای نهایی سازی سفارش با شما تماس خواهند گرفت.
محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید:
4.9 11 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نظری
نظری
3 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر. ما آذر ماه از شما تسمه پی یو خریدیم برای کارخانه گوشت و مرغ. الان خیلی کثیف شده چجوری بشوریمش خراب نشه؟

حسین
حسین
2 ماه قبل

برای کارخانه چیپس و پفک کدوم نوع تسمه رو بگیرم