نقاله مواد غذایی

تسمه نقاله مواد غذایی چیست؟

تسمه نقاله مواد غذایی یا تسمه نقاله صنایع غذایی عبارت‌اند از مجموع تسمه نوار نقاله‌هایی که در صنایع و کارخانه‌های مواد غذایی به کار گرفته می‌شوند. صنایع غذایی و کارخانه‌های تولید مواد غذایی و همچنین مواد بهداشتی ( متریال و مواد آزمایشگاهی) نیازمند رعایت نکات و اصول بهداشتی در تولید و جابه‌جایی مواد هستند؛ بنابراین در این کارخانه‌ها نمی‌توان از انواع رایج و معمول تسمه‌ نوار نقاله برای انتقال و جابه‌جایی مواد استفاده کرد. در این راستا کارخانه‌های تولید تسمه‌های صنعتی، نوار نقاله‌هایی مخصوص محیط بهداشتی و صنایع غذایی تولید کردند که تسمه نقاله مواد غذایی نامیده می‌شوند. تفاوت عمده‌ی نقاله‌های مواد غذایی با دیگر تسمه‌های نوار نقاله در جنس آن‌هاست.

جنس تسمه نقاله مواد غذایی

متریال به‌کاررفته در تولید تسمه‌های نقاله مواد غذایی حاوی مواد آنتی باکتریال و متناسب با محیط‌های بهداشتی می‌باشد. به عبارتی جنس تسمه نقاله مواد غذایی از مواد PVC می‌باشد. به‌طورکلی نقاله‌های مواد غذایی به عنوان تسمه PVC نیز شناخته می‌شوند. PVC یا پلی وینیل کلراید یکی از ترموپلاستیک های پر مصرف در صنعت امروزه می‌باشد که جایگزین بسیاری از مواد ساختمانی و ماده های ساختاری در بخش‌های بسیاری شده است. از تسمه‌های PVC علاوه بر صنایع غذایی در صنایع بسیار دیگری نیز کاربرد داشته و تنها مختص به صنایع غذایی نمی‌باشد.

نقاله مواد غذایی
نقاله مواد غذایی

کارایی و کیفیت تسمه نقاله مواد غذایی

کیفیت تسمه نقاله مواد غذایی یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید در انتخاب این تسمه‌ها برای صنایع مختلف و مخصوصاً صنایع غذایی مورد توجه قرار داشت. کیفیت نقاله‌های مواد غذایی به کیفیت مراحل تولید تسمه و همچنین متریال به‌کاررفته در ساختار تسمه بستگی دارد. کمپانی‌های بسیاری در تولید تسمه‌های PVC و نقاله‌های مواد غذایی باکیفیت‌های متفاوت مشغول به کار هستند. در خرید نقاله مواد غذایی برای صنایع غذایی، آنتی باکتریال بودن تسمه نقاله از سایر معیارهای کیفی مهم‌تر می‌باشد. چرا که دلیل انتخاب تسمه پی‌وی‌سی برای این صنایع، رعایت نکات بهداشتی می‌باشد.

مشخصات تسمه نقاله مواد غذایی

مشخصات عمده‌ی بسیاری نظیر ( سایز تسمه، قیمت تسمه، کشور مبدأ و برند تسمه) در خرید انواع تسمه‌ صنعتی مهم هستند؛ اما در خرید نقاله‌های مواد غذایی، مشخصات تسمه نقاله مواد غذایی مخصوصی وجود دارد:

 • ضد استاتیک بودن نقاله مواد غذایی
 • غیرقابل نفوذ بودن در برابر حلال‌های شیمیایی
 • مقاوم در برابر اسید و بازها
 • مقاوم در برابر روغن‌ها
 • آنتی باکتریال

انواع تسمه نقاله مواد غذایی

انواع تسمه نقاله مواد غذایی شامل نقاله مواد غذایی آج‌دار و نقاله مواد غذایی ساده هستند. از انواع مختلف نقاله‌های غذایی در صنایع بسیاری استفاده می‌شوند. در مواردی می‌توان نقاله‌های مواد غذایی ساده را به نقاله مواد غذایی آج‌دار تبدیل کرد.

نقاله مواد غذایی
تسمه نقاله

کاربرد تسمه نقاله مواد غذایی در صنایع

 • تسمه نقاله مواد غذایی در صنایع تولید مواد غذایی کنسرو
 • کارخانه‌های تولید فراورده‌های گوشتی
 • کارخانه تولید فراورده‌های دریایی
 • کارخانه‌هایی بسته‌بندی مواد غذایی
 • کارخانه‌های تولید مواد خوراکی و تنقلات
 • آزمایشگاه‌ها
 • پالایشگاه نفت و پتروشیمی
 • کارخانه‌های تولید آرد
 • کارخانه‌های تولید مواد لبنی

تعویض تسمه نقاله مواد غذایی

تسمه‌های صنعتی از جمله مهم‌ترین مواد مصرفی در صنایع مختلف می‌باشند که باید توجه بسیاری در استفاده و تعویض آن داشت. چرا که جریان کار دستگاه‌های صنعتی مستقیماً در تماس با تسمه‌های صنعتی می‌باشد؛ بنابراین توجه به طول عمر تسمه و تعویض تسمه نقاله مواد غذایی در زمان مناسب از موارد بسیار مهم به شمار می‌رود. تعویض تسمه را باید پیش از فرسوده شدن آن و آسیب به دستگاه‌های صنعتی انجام داد.

نقاله مواد غذایی
انواع نقاله مواد

قیمت تسمه نقاله مواد غذایی

با اختراع و تولید تسمه‌های صنعتی یا همان تسمه‌های پلاستیکی، جایگزین مناسبی برای چرخ‌دنده‌ها و وسایل سنگین در حمل و نقل‌ها به وجود آمد. این تسمه‌ها ازلحاظ کارایی و قیمت بسیار مناسب و به‌صرفه هستند. قیمت تسمه نقاله مواد غذایی نیز نسبت به کارایی بالای آن مقرون‌به‌صرفه می‌باشد. برای اطلاع از مشخصات و قیمت نقاله مواد غذایی، با ما تماس بگیرید. فروشگاه تسمه پیشرو صنعت عرضه‌کننده انواع تسمه صنعتی، تسمه نوار نقاله و نقاله‌های مواد غذایی باکیفیت بالا و قیمت مناسب به سراسر کشور می‌باشد.

خرید و فروش تسمه نقاله مواد غذایی از فروشگاه تسمه پیشرو صنعت

تجربه در انتخاب محصول و عرضه و فروش آن یکی از مهم‌ترین موارد در هر زمینه ایی برای فروش محصولات می‌باشد. فروشگاه تسمه پیشرو صنعت یکی از باتجربه‌ترین فروشگاه‌های باسابقه درزمینهٔ ی خرید و فروش تسمه‌های صنعتی می‌باشد. در هرکجای ایران که باشید، می‌توانید از طریق شماره‌های تماس با ما در ارتباط باشید و نسبت به خرید انواع تسمه اقدام کنید.

نقاله مواد غذایی
نقاله صنایع غذایی

آپارات تسمه نقاله مواد غذایی

آپارات تسمه نقاله مواد غذایی اغلب به‌صورت گرم می‌باشد. امروزه در آپارات تسمه‌های PVC و نقاله مواد غذایی از دستگاه‌های پانچ در محل اتصال دو سر تسمه استفاده می‌شود؛ بنابراین دیگر نیازی به استفاده از چسب و سنگ‌زنی ( روش‌های سنتی) نمی‌باشد. فروشگاه تسمه پیشرو صنعت، علاوه بر خرید و فروش انواع تسمه صنعتی و لوازم جانبی تسمه دارای افراد متخصص و ماهر درزمینهٔ ی آپارات انواع تسمه می‌باشد. در بازرگانی تسمه پیشرو صنعت تمامی مراحل آپارات تسمه به‌وسیله‌ی افراد ماهر انجام می‌پذیرد. لازم به ذکر است آپارات تسمه یکی از مهم‌ترین موارد در فروش و آماده‌سازی تسمه می‌باشد.