دسته‌بندی و انواع تسمه انتقال نیرو

تسمه انتقال نیرو چیست؟

از مهم‌ترین انواع تسمه، تسمه انتقال نیرو است. تسمه‌های انتقال نیرو دارای یک روکش پلاستیکی و یک‌لایه پلی‌امید یا پلی‌استر هستند و که خاصیت کشش اندک و سرعت و قدرت بالایی دارند. به‌طورکلی تسمه‌های انتقال نیرو، بر اساس جنس لایه‎‌ (پلی‌امید یا پلی‌استر) به سه دسته تقسیم می‌شوند؛

  • دسته‌ی اول: تسمه تخت انتقال نیرو با لایه پلی‌امید که برای موقعیت‌هایی که نیازمند قدرت بالایی است، استفاده می‌شود.
  • دسته ‎ی دوم: تسمه تخت انتقال نیرو با لایه پلی‌استر، برای هنگامی‎که نیازمند سرعت بیشتری در کار هستید از این تسمه استفاده می‌شود.
  • دسته‌ی سوم: تسمه انتقال نیرو با لایه پلی‌امید و نخ پلی‌استر، از این تسمه برای موقعیت‌هایی که هم‌زمان نیازمند قدرت و سرعت بالایی است، استفاده می‌شود.

تسمه‌های انتقال نیرو وظیفه انتقال دادن نیروی موتور یا گشتاور از قسمتی  به قسمت دیگر دستگاه رادارند. کار این تسمه به این صورت است که این انتقال نیرو چرخ‌دنده، غلتک یا فولی دومی به حرکت درآمده و یا باعث درگیری آن قسمت با قطعات دیگر می‌شود. این تسمه‌ها برخلاف تسمه‌های نقاله دارای عرض کمتر می‌باشد. این تسمه در دستگاه‌های کوچک و بزرگ کاربرد دارد و طول تسمه‌ها برای استفاده در کاربردهای مختلف بستگی به کاربرد آن کار یا صنعت دارد.

transmision-belting-pishro-sanat
transmision-belting-pishro-sanat

تسمه انتقال نیرو در چه صنایعی کاربرد دارد؟

تسمه انتقال نیرو در صنایع مختلفی که نیازمند سرعت و قدرت بالایی در کار هستند استفاده می‌شود. از این قبیل صنایع می‌توان به صنایع زیر اشاره نمود؛ صنعت نساجی، کاشی سازی، چاپ و بسته‌بندی، قالب‌سازی، قالب‌سازی در صنعت کفش، کارخانه‌های سنگ، گرانیت، صنایع روغن و پتروشیمی، در صنایع ریسندگی و بافندگی و غیره. از تسمه های انتقال نیرو در ساختار خودرو و ماشین‌ها نیز برای بالانس و متعادل کردن چرخ های خودرو نیز استفاده می‌شود. از تسمه انتقال نیرو همچنین در صنعت کاغذسازی، چوب و نئوپان نیز استفاده می‌شود.

transmision-belting-pishro-sanat
transmision-belting-pishro-sanat

مرکز خریدوفروش انواع تسمه وارداتی در تهران

یکی از انواع تسمه های انتقال نیرو، تسمه کششی است که فرم و انعطاف‌پذیری منحصربه‌فردی داشته و کشش آن نسبت به سایر تسمه‌های انتقال نیرو بیشتر است. شرکت تسمه پیشرو صنعت با سال‌ها سابقه، یکی از مراکز فعال واردات تسمه (انواع تسمه انتقال نیرو، تسمه‌های تخت چرمی، تخت پلی‌امید و همچنین پلی‌استر) در پایتخت کشور است. گروه بازرگانی تسمه پیشرو صنعت از شرکت‌های تولیدکننده‌ی بسیاری در سراسر دنیا، تسمه‌های باکیفیت را وارد کشور کرده و باقیمت مناسب به مشتریان خود عرضه می‌کند.

از میان این شرکت‌ها می‌توان به کمپانی‌های زیر اشاره داشت:

  • کمپانی Ziglong آلمان
  • کمپانی Nitta ژاپن
  • کمپانی Habasit and Rapplon سوئیس
  • کمپانی Charlws walker انگلستان

در صورت نیاز شما به انواع تسمه‌ها و سفارش آن، شرکت پیشرو صنعت قادر به واردکردن از شرکت‌های خارج از کشور است. خرید از بازرگانی پیشرو صنعت به‌صورت حضوری و غیرحضوری امکان‌پذیر و ارسال به سراسر کشور میسر است. 

برای مشاوره پیش از خرید با ما تماس بگیرید.

transmision-belting-pishro-sanat
transmision-belting-pishro-sanat