Treadmill Belts

تسمه تردمیل چیست؟

یکی از پرکاربردترین انواع تسمه‌ صنعتی، تسمه تردمیل یا تسمه دونده است. تسمه دونده تردمیل از انواع تسمه‌ نوار نقاله بوده و بر پیست اصلی دستگاه‌های تردمیل باشگاهی یا دستگاه تردمیل خانگی قرار می‌گیرد. از اجزای اصلی مصرفی تردمیل، تسمه دونده‌ها می‌باشند. به‌طوری‌که اگر تسمه دونده بر دستگاه نصب نباشد و یا خراب‌شده باشد، تردمیل دیگر قابل استفاده نیست و کارایی خود را تا زمان تعویض و نصب تسمه از دست می‌دهد. تسمه دونده تردمیل بر روی صفحه‌ی اصلی دستگاه قرارگرفته و سطح زیرین آن در تماس با صفحه‌ی اصلی تردمیل و در ابتدا و انتها به غلتک‌های دستگاه متصل است. سطح بالایی و اصلی تسمه دونده تردمیل در تماس مستقیم با شخص دونده می‌باشد.

مشخصات تسمه تردمیل

با توجه به اینکه تردمیل ها به دو نوع تردمیل های باشگاهی و تردمیل های خانگی دسته‌بندی می‌شوند؛ تسمه تردمیل نیز به دو نوع کاربری مشخص تولید می‌شود. تسمه‌های تردمیل خانگی و تسمه‌های تردمیل باشگاهی؛ بنابراین؛ تسمه دونده‌ تردمیل با توجه به نوع کاربری خود دارای سایز و ابعاد مختلف است. به‌طورمعمول تسمه دونده های خانگی دارای سایز و ابعاد کوچک‌تری نسبت به تسمه دونده‌ دستگاه‌های باشگاهی هستند. برای خرید تسمه مخصوص به هر دستگاه باید با ابعاد آن آشنایی داشت و تسمه‌ی کاملاً مطابق با همان سایز را تهیه نمود. فیکس شدن تسمه بر دستگاه شیوه‌ی تنظیم صحیح تسمه بر روی دستگاه تردمیل، از مهم‌ترین عوامل مؤثر در عمر مفید دستگاه و همچنین تسمه می‌باشند.

تسمه تردمیل
تسمه تردمیل

کیفیت تسمه دونده

امروزه کارخانه‌های بسیاری تسمه تردمیل را باکیفیت‌های مختلف تولید می‌کنند. به‌طورمعمول تسمه دونده‌ تردمیل دارای آسترهایی از جنس کتان و یا از جنس پلی‌استر ساخته می‌شوند. تسمه‌های دونده ایی که دارای روکش کتان هستند، دوام و مقاومت بیشتری نسبت به انواع پلی‌استری آن دارند؛ بنابراین می‌توان برای دستگاه‌های تردمیل باشگاهی که تردد بسیار بیشتری نسبت به تردمیل های خانگی دارند، از تسمه دونده با آستر کتان استفاده کرد. تسمه‌های تردمیل باکیفیت پایین، طول عمر دستگاه تردمیل را نیز کاهش داده و بازدهی آن را پایین می‌آورد؛ بنابراین در خرید تسمه دونده باید دقت نمود تا بتوان تسمه‌هایی باکیفیت بالا و استاندارد را تهیه نمود.

تنظیم تسمه دونده

همان‌طور که از پیش اشاره شد، تنظیم تسمه تردمیل بر روی دستگاه بسیار مهم است. تنظیم تسمه بر روی دستگاه را باید به افراد ماهر در این بخش سپرد. چراکه تنظیم نادرست تسمه بر دستگاه علاوه بر اینکه طول عمر کوتاهی خواهد داشت، به دستگاه تردمیل نیز آسیب خواهد زد. تسمه دونده باید به‌گونه‌ای بر روی دستگاه تنظیم شود که:

  • سروصدای اضافی ایجاد نشود.
  • شوک الکتریکی به وجود نیاید.
  • اصطکاک بالایی با دستگاه تردمیل نداشته باشد.

حتی‌الامکان تعویض و تنظیم تسمه دستگاه خود را به افراد متخصص بسپارید و از انجام این عمل به‌وسیله‌ی افراد کم‌تجربه بپرهیزید.

Treadmill Belts
Treadmill Belts

زمان تعویض تسمه تردمیل

از مهم‌ترین اجزای مصرفی دستگاه تردمیل، تسمه تردمیل می‌باشد. تسمه‌های تردمیل با توجه به عوامل متعددی ازجمله کیفیت تسمه، تسمه دونده های خانگی با استفاده‌های شخصی، تسمه‌های باشگاهی با توجه به استفاده‌ی افراد متعدد و شیوه‌ی تنظیم تسمه دونده طول عمر متفاوتی دارند. به‌طورمعمول تسمه دونده باید هر دو سال یک‌بار تعویض گردد. این مدت با توجه به عوامل گفته‌شده متغیر می‌باشد. به‌عنوان‌مثال تسمه دونده‌ی دستگاه‌های باشگاهی که مورداستفاده افراد بسیاری قرار می‌گیرد، باید زودتر از تسمه دونده های خانگی تعویض گردد. تعویض به‌موقع تسمه دونده از اساسی‌ترین کارهایی است که باید در استفاده از تردمیل ها مورد توجه قرار گیرد. گاهی سهل‌انگاری در این موضوع، باعث به وجود آمدن خسارت‌های بسیاری خواهد شد.

Treadmill Belts
Treadmill Belts

قیمت و خرید تسمه تردمیل

امروزه به دلیل شرایط اقتصادی موجود، نوسانات بسیاری در قیمت محصولات وجود دارد. عوامل بسیاری نیز نظیر طول، سایز و ابعاد، برند و کیفیت‌های مختلف بر قیمت تسمه تردمیل تأثیرگذارند. به‌طور تقریبی قیمت تسمه دونده تردمیل از قیمت‌های زیر یک‌میلیون تومان ( برای تردمیل های خانگی) شروع‌شده و تا قیمت‌های پنج میلیون تومان در سایزهای مختلف ادامه دارد. این قیمت‌ها برای سایزهای مختلف و نوع دستگاه متفاوت می‌باشند. بازرگانی تسمه پیشرو صنعت، انواع تسمه‌های صنعتی و همچنین تسمه دونده را در سایزهای مختلف به مشتریان در تهران و شهرستان‌ها عرضه می‌نماید.

برای اطلاع از قیمت، مشخصات و خرید انواع تسمه و همچنین مشاوره و راهنمایی پیش از خرید با ما تماس بگیرید.